Haberler

Daire Satışlarımız sona erdi

  • 25 Temmuz 2017
merko prestige

Ihlamur Evleri projemiz'de daire satışlarımız sona erdi. İlginiz için teşekkür ederiz.

Daire Satışlarımız sona erdi.

  • 26 Mart 2015
merko prestige

Bağcılar'daki projemizde daire satışlarımız sona erdi.

Konutta Vergi İnebilir

  • 20 Ekim 2014

AKP milletvekili ve TBMM Plan Bütçe Komisyonu Sözcüsü Vedat Demiröz, konut stokuna çözüm bulmak için yapılacak bir düzenleme ile Haziran 2015'e kadar konutta vergilerin inebileceğini söyledi.

Haber Türk Gazetesi'nin haberine göre, Dubai'de düzenlenen gayrimenkul fuarında açıklamalarda bulunan Demiröz, konut stokunun artması üzerine yüzde 18 ile yüzde 8'lik vergi oranlarında indirim sağlanabileceğini söyledi.

Demiröz, konut sektöründe yaşanan yavaşlamanın Türkiye'nin büyüme rakamlarını olumsuz etkilediğini belirterek, "Daha önce mevcut konut stoklarının eritilebilmesi için bu sektöre yönelik uygulanan KDV'nin azaltılması söz konusu olmuştu. Bugünkü ortamda aynı şekilde yeni bir girişimin tekrar başlatılması artık bizim üzerimize farz olmuştur. İnşaat sektörünün önünün açılması için çalışmalar yapıp bunları sunacağız" dedi.

Tüketici Semtten Önce Markaya Bakıyor

  • 20 Ekim 2014

Özellikle 1999 yılında yaşanan depremden sonra yıldızı parlayan markalı konutlar artık alımlarda semt kadar önemli bir noktaya geldi. Oyun salonları, yürüyüş yolları, gezi alanları, açık ve kapalı yüzme havuzları, sauna ve duşlarıyla, güvenlik sistemleri, otoparkları ve rekreasyon alanlarıyla, insanlara bir yaşam biçimi sunmasıyla da dikkat çeken markalı konutlar alıcılar için vazgeçilmez oldu. ESSA Yapı İnşaat Grubu Başkanı Eren Sarıoğlu, markalı konutlarda öylesine çeşitlendirilen imkanların, ev ararken tercih edilen “semt” kadar etkin bir faktör haline dönüştüğünü kaydederek, “ Markalı bir ev şehir merkezinden uzakta bile olsa talep gördü” dedi.

Konut Açığının Çaresi Çatı Arasında Saklı

  • 01 Ekim 2014

Her yıl Ekim ayının ilk pazartesi günü kutlanan Dünya Konut Günü nedeniyle açıklama yapan ÇATIDER Başkanı M.Nazım Yavuz, inşaat sektöründe son yıllarda yaşanan hareketliliğe rağmen konut açığı sorunun devam ettiğini belirterek, atıl durumda bulunan çatıların kullanıma açılmasıyla her binada konut sayısının artacağını söyledi.

Birleşmiş Milletler tarafından, barınma hakkı ile ilgili bilincin geliştirilmesi, herkes için yeterli konut ve sürdürülebilir kentleşme faaliyetlerini desteklemek amacıyla ilen edilen Dünya Konut Günü, Türkiye'de her Ekim ayının ilk Pazartesi günü kutlanıyor.

scroll up